تبلیغات اینترنتی

تبلیغات اینترنتی

تبلیغات اینترنتی

 

تبلیغات اینترنتی
تبلیغات اینترنتی" width="934" height="310" /> تبلیغات اینترنتی

 

تبلیغات اینترنتی
تبلیغات اینترنتی

تبلیغات اینترنتی مهم است

دسترسی آسان: یکی از عادات خریدی که امروزه به وجود آمده است این است که افراد قبل از خرید به دنبال دریافت اطلاعاتی درباره محصول یا خدمات هستند. اینترنت به شما این امکان را می‌دهد که پیشنهاد خود را مقابل دید میلیون‌ها نفر قرار دهید. از طریق اینترنت به راحتی می‌توانید افراد موردنظر را هدف قرار دهید.

تبلیغات به صرفه: تبلیغات اینترنتی تا سه برابر ارزان‌تر از تبلیغات سنتی است. به همین دلیل بسیاری از شرکت‌های کوچک تا سازمان‌های بزرگ از تبلیغات آنلاین استفاده می‌کنند تا حداکثر بهره برداری را از منابع مالی خود داشته باشند.

رقیبان شما هم حضور دارند: بسیاری از کسب و کارها به اهمیت تبلیغاتی اینترتی پی برده‌اند. بسیاری از رقیبان شما نیز شروع به استفاده از مزایای آن کرده‌اند. حتی اگر محصول و قیمت‌های مناسب‌تری دارید، شما را به کناری خواهند زد زیرا شروع به جذب مشتریان وفادار و برندسازی کرده‌اند.

افزایش ترافیک سایت: هر چقدر که بیشتر بازدیدکننده هدفمند داشته باشید به همان میزان مشتریان بالقوه بیشتری دارید. هدف تبلیغات اینترنتی جلب توجه افراد و هدایت آنها به سمت سایت است. بنابراین تبلیغات باید باعث برانگیخته شدن کنجکاوی افراد شود و به آنها دلیل خوبی بدهد تا بر روی تبلیغ کلیک کنند.

هدفمندی: برخلاف تبلیغات سنتی که تبلیغات، بدون هیچ فیلتری مقابل همگان است، تبلیغات اینترنتی تنها برای مخاطب خاص نمایش داده می‌شود، افرادی که بیشتری احتمال تبدیل شدن به مشتری را دارند.

ریتارکتینگ: با استفاده از ریتارگتینگ یا هدفگیری مجدد، کوکی کاربران سایت جمع آوری می‌شود تا در مکان‌های دیگر اینترنت، تبلیغات شما را برای آن دسته از کاربران به نمایش درآورد. به این شکل امکان بازگشت مجدد آنها به سایت بسیار بیشتر می‌شود.

هدف ریتارکتینگ این است، افرادی که بدون هیچ تعامل و خریدی از سایت خارج شده‌اند با کمک ریتارگتینگ، برند شما مجددا به آنها یادآوری شود.

ایجاد روش‌‌های ارتباطی مختلف با مخاطب: تبلیغات اینترنتی کمک می‌کند که در زمان درست در جای درست با تبلیغات اینترنتی چیست مخاطب در ارتباط باشید. اگر تولیدی کوچکی دارید استفاده از اینستاگرام در کنار سایت ابزار خوبی برای نمایش محصولات‌تان است. همچنین ایمیل مارکتینگ بهترین راه برای به اشتراک گذاشتن اخبار و ایجاد روابط طولانی مدت با مخاطبان است. با ترکیب انواع تبلیغات اینترنتی به دیگران نشان می‌دهید که همیشه حضور فعالی دارید و آماده خدمت هستید.

قابلیت اندازی گیری: برخلاف تبلیغات سنتی یعنی جایی که هزینه و سنجش اثربخشی تا حدودی تقریبی است، در تبلیغات اینترنتی می‌تواند نتیجه فعالیت‌های خود را ردیابی کنید. گوگل آنالتینک ابزار بسیار مناسبی برای بررسی میزان بازدهی تبلیغات است.

بدون شک تبلیغات اینترنتی سریع‌تر، انعطاف‌پذیرتر و قابل اندازه گیری برای متناسب‌سازی پیام بازاریابی با مشتریان بالقوه است.

انواع تبلیغات اینترنتی

اینترنت امکان زیادی برای ارتباط با مشتریان بالقوه فراهم می‌کند، بیایید با هم تعدادی از این اثرگذارترین انواع تبلیغات اینترنتی را مرور کنیم.

تبلیغات بنری

 

احتمالا شناخته شده‌ترین نوع تبلیغات اینترنتی است. بنرها اولین نوع تبلیغات اینترنتی بودند که در اینترنت ظاهر شدند. بنر فضایی است که در بخشی از سایت حساب شده قرار می‌گیرد. حساب شده از این لحاظ که بیشترین میزان کلیک و دیده شدن را داشته باشد. علاوه بر این طراحی و متن آن نیز بسیار مهم است.

بسیاری از افراد ناخودآگاه اطلاعات موجود در تبلیغات را به دلیل پدیده روانشناختی بنام “نابینایی بنر” نادیده می گیرند. بنابراین علارغم بازدهی تبلیغات بنری باید نکاتی که در دیده شدن تبلیغات اثرگذار است مانند مکان نمایش در سایت، اندازه بنر، نحوه طراحی و متن رعایت گردد.

بازاریابی موتورهای جستجو (SEM)

نوار جستجو، نقطه شروع سفر خریداران است. کاربران اینترنت تنها به صفحه اول نتایج جستجو توجه دارند و قرار گرفتن در صفحات بعد شانس دیده شدن را بسیار کاهش می‌دهد. بازاریابی موتورهای جستجو به معنای قرارگیری صفحات سایت در بالای نتایج به روش ارگانیک (سئو) یا پولی است. در گوگل ادواردز با پرداخت مبلغ، سایت شما در کلمه‌ای خاص در صفحه اول قرار می‌گیرد.

تبلیغات اینترنتی sem

شاید در اینجا به تفاوت SE‌‌‌M (بازاریابی موتورهای جستجو) و SEO (بهینه‌سازی موتورهای جستجو) پی نبرده باشید.

سئو به معنای استفاده از روش‌های ارگانیک برای کسب نتایج بهتر در موتورهای جستجو است. از جمله این روش‌ها استفاده مناسب از کلمات کلیدی در مطلب، تیترهای جذاب، سئو عکس و بک‌ لینک‌سازی است. اگر بخواهید تنها با سئو به بازدیدکنندگان زیاد برسید باید زمان زیادی صرف آن کنید.

دیگران این را پسندیدند شما هم نگاهی بیندازید  رشد جنین اردک

SEM اما مفهومی وسیع‌تر دارد و سئو نیز از جمله روش‌های آن است. در ازاریابی موتورهای جستجو از انواع روش‌های ارگانیک و پولی برای جذب ترافیک بیشتر استفاده می‌شود.

ایمیل مارکتینگ

بازاریابی ایمیل یکی از قدیمی‌ترین و البته سازگارترین روش‌های تبلیغات اینترنتی است. بازاریابان همیشه به دنبال روش‌‌های جدید برای خلاقیت و جلب اعتماد در بازاریابی با ایمیل هستند. شاید اغراق نباشد اگر بگوییم اگر بازاریابی ایمیلی را در برنامه تبلیغات اینترنتی خود نداشته باشید به موفقیت چندانی نمی‌رسید. بدون ایمیل مارکتینگ نمی‌توانید به فروش‌های قابل توجه در سایت برسید.

در ایمیل مارکتینگ به دلیل اینکه افراد به میل خود ایمیل‌شان را در اختیار شما قرار داده‌اند، نتایج بیشتری از ارسال ایمیلها خواهید گرفت. هدف اصلی بازاریابی با ایمیل، هدایت افراد علاقمند به سایت است.

تبلیغات شبکه‌های اجتماعی

تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی می‌‌‌تواند به دو شکل باشد:

ارگانیک: در این روش که به عهده خودتان است باید با تولید پست‌‌های جذاب افراد را به پیج خود جذب کنید. به طو مثال اگر کار شما تولید لوازم آشپزخانه است با آموزش ترفندهای آشپزی، نحوه استفاده از محصولات یک تصویر جذاب از برند ایجاد کنید تا امکان انتشار پست‌‌ها توسط دیگران بیشتر شود.

پولی: در این حالت با پرداخت پول درپیج‌های دیگر تبلیغات خود را به نمایش می‌گذارید. تنها زمانی می‌تواند از این روش نتایج کافی بگیرید که در انتخاب پیج‌ها دقت کرده و فاکتورهای ارتباط با حوزه کاری، تعداد فالورهای واقعی را مدنظر داشته باشید.

تبلیغات همسان

تبلیغات همسان یک روش جایگیزین برای تبلیغات بنری است. اگر در تبلیغات همسان زیاده روی نشود خوانندگان متوجه نمی‌شوند که در حال دیدن یک تبلیغ هستند. این تبلیغات مزاحمتی برای تجربه کاربران ایجاد نمی‌کند و کلیک بیشتری نسبت به تبلیغات بنری دارد. در این روش تبلیغاتی، تبلیغات در قالب محتوای متنی به صورت قرار می‌گیرد که بازدیدکنندگان آن را به عنوان بخشی از محتوای سایت می‌بیند.

تبلیغات-اینترنتی-تبلیغات-همسان

علاوه بر این در تبلیغات همسان بعد از اینکه کاربر بر روی تبلیغ کلیک کرد با ارائه محتوای مفید نظر او را جلب می‌کنید. اساس این تبلیغ بر بازاریابی محتوا است زیرا با ارائه اطلاعات ارزشمند سعی در جلب نظر مخاطبان دارد.

بازاریابی ویدئویی

در بین انواع تبلیغاتی اینترنتی، ویدئو مارکتینگ بیشتری میزان رشد را دارد. این روش ویدئو در سایت‌هایی مانند یوتیوب و آپارات منتشر می‌شود (با پرداخت هزینه امکان دیده شدن نمایش و احتمال دیده شدن ویدئو وجود دارد). اگر ویدئو محتوای جذابی داشته باشد قابلیت ویروسی شدن دارد و شما دیگر نیازی به تلاش به انتشار ندارید.

تبلیغات-اینترنتی-پوش-نوتیفیکیشن چیست

پوش نوتیفیکیشن

پوش نوتیفیکیشن پیام‌هایی هستند که در سایت کاربران می‌توانند دریافت کردن یا نکردن آنها را انتخاب کنند. در سایت‌هایی که این گزینه فعال است وقتی کاربر وارد سایت می‌شود، یک پنجره در بالای سایت نمایش داده می‌شود که از او درباره دریافت اعلانات سوال می‌کند. پیام‌های ارسالی در گوشه صفحه کامپیوتر نمایش داده می‌شود.

نکات تبلیغات اینترنتی
محاسبه نرخ بازگشت سرمایه: بعد از هر برنامه تبلیغاتی با بررسی نتایج می‌توانید تغییرات بهتری در روند تبلیغات بدهید. بسته به نوع بازاریابی دیجیتال مورد استفاده ، تمام معیارهای ممکن را بررسی کنید.

بخش بندی مخاطبان: مخاطبان را در گروه‌های مختلف که مشابهات زیادی دارند مثل سن، حنس، موقعیت یا شغل دسته بندی کنید. اگر در حال طراحی تبلیغاتی اینترنتی برای پوشاک هستید مطمئن باشید که پیامی که برای یک مخاطب خانم ارسال می‌شوند متفاوت با مخاطب مرد باشد.

انتخاب رسانه مناسب: تبلیغ کردن در هر رسانه‌ای و شبکه‌‌ای نمی‌تواند افزایش ترافیک و فروش را تضمین کند. با ریزبینی ببینید که مخاطبان بالقوه شما در کدام سایت، شبکه‌ها و رسانه‌هایی به دنبال اطلاعات و محصولات جدید هستند.

به طور مثال اگر محصولاتی برای مخاطبین بین سن ۱۵ تا ۳۵ دارید، اینستاگرام یکی از بهترین روش‌های ارتباطی است.

خلاق باشید: تبلیغاتی اینترنتی در این جمله خلاصه می‌شود “جلب توجه کاربران”، بنابراین تلاش کنید که تبلیغات گویا و جذابی به نمایش بگذارید. در انتخاب تیترهای تبلیغاتی، رنگ‌ها خلاق باشید.

دیگران این را پسندیدند شما هم نگاهی بیندازید  لوازم جانبی حیوانات خانگی 

دعوت به اقدام مشخصی داشته باشید: در اینترنت زمان کمی برای بیان حرف خود دارید، برای آنها کاملا مشخص کنید که چه می‌خواهید بگویید. از یک دعوت به اقدام کوتاه و بدون ابهام با توجه به نوع کار و هدف تبلیغاتی خود مانند “اکنون رزرو کنید” ، “بیشتر بدانید” استفاده کنید.

تبلیغات سازگار با تلفن همراه: امروزه کاربران اینترنت اغلب از تلفن‌های همراه استفاده می‌کنند. برای رسیدن به حداکثر بازدهی مطمئن باشید که تبلیغات در فضای تلفن همراه به خوبی نمایش داده می‌شود.

علاوه بر این سایت خودتان نیز باید موبایل فرندلی باشد تا بعد از وارد شدن به سایت به مشکلی در دانلود یا ثبت نام برنخورند.

مزایای تبلیغات اینترنتی
استراتژی بلند مدت

به خودتان نگاه کنید. شما حداقل نیمی در روزتان را در اینترنت به سر می‌برید و زندگی بدون اینترنت امکان‌پذیر نیست. همه علاوه بر یک یا دو گوشی همراه، تبلت، لپ تاپ و کامپیوتر نیز دارند. این چه معنایی دارد؟

به لطف فناوری، مشتریان هیچ وقت تا این اندازه در دسترس نبوده‌اند. تبلیغات اینترنتی به راحتی می‌تواند از اقیانوس اینترنت با ایجاد سرنخ (جلب توجه یک مشتری بالقوه و قرار دادن وی در مسیر خرید) باعث رشد کسب وکار شما شود.

تبلیغات قابل کنترل

مشکل اصلی تبلیغات سنتی این است که محاسبه نرخ بازگشت سرمایه به سختی انجام می‌شود. کاتالوگ، بروشور، بنرها و تماس سرد همه به همین شکل هستند.

در تبلیغات اینترنتی به دلیل اینکه بازدهی کارتان قابل مشاهده است امکان از بین رفتن هزینه‌های تبلیغاتی به کاهش پیدا می‌کند. دلیل اصلی این امر داده ها و تجزیه و تحلیل ها است. شما به راحتی می‌توانید متوجه شوید که کدام بخش تبلغات نتیجه لازم را نداشته و آن را حذف کنید. شما می توانید تبدیل را اندازه گیری و به راحتی ردیابی کنید، به شما امکان می‌دهد تا اثربخشی فعالیت بازاریابی خود را ارزیابی کنید.

بازدهی حداکثر

صرف نظر از تبلیغات رایگان و پولی، اینترنت کاربران زیادی را وارد سایت شما می‌کند. کلید اساسی اینجاست: ترافیک

اعتماد کاربران را جلب کنید و قلاب‌‌های هوشمندانه‌ای برای ترغیب آنها به خرید طراحی کنید. با این حال، در نظر داشته باشید که هر شکلی از تبلیغات پولی فقط باعث ترافیک شما می‌شود اما روش‌های ترغیب مشتریان برای افزایش فروش به عهده شما است. مردم دوست دارن به کسب و کارهایی اعتماد کنند که حضور پررنگی در فضای آنلاین دارند.

مورد دیگر استفاده از روش‌های رایگان مانند سئو و بازاریابی محتوا است تا بدون پرداخت هزینه‌های تبلیغاتی در صدر نتایج دیده شوید.

تبلیغات-اینترنتی-چیست و چرا اهمیت دارد

ایجاد گروهی از طرفداران وفادار

یکی از چیزهایی که برای هر کسب و کاری خوشایند است این است که توسط مشتریان قبلی به دیگران توصیه شود. اینترنت این فرصت را در اختیار مشتریان قرار داده تا نظرات خود را به طور مستقیم با شما در ارتباط باشند.

خریداران جدید به نظرات مشتریان قبلی اعتماد بیشتری دارند. مشتریان راضی خود به وسیله‌ای برای تبلیغ شما بدون هیچ هزینه‌ای در اینترنت تبدیل می‌شود.

دسترسی به مشتریان بهتر

به نظر شما هر مدل مشتری مناسب کار شما است؟

تبلیغات آنلاین می‌تواند به شما در هدف قرار دادن افرادی که احتمالاً علاقه بیشتری به آنچه می‌فروشید دارند کمک کند. خلق پرسونای مخاطب برای هر کسب وکاری بسیار مهم است و در عصر اینترنت، جایی را پیدا کنید که این افراد در آن هستند و تبلیغات آنلاین خود را مستقیماً در مقابل آنها (و فقط آنها) نمایش دهند.

کاهش چشمگیر هزینه‌‌های تبلیغاتی

یکی از دلایل اهمیت بازاریابی تبلیغاتی این است که برای معرفی یک محصول جدید نیازی به صرف هزینه‌‌های سنگین تبلیغات آفلاین ندارید. می‌توانید با هزینه بسیار کمتر، برای طیف گسترده‌تری از مخاطبان هدف و موقعیت‌های جغرافیایی تبلیغ کنید.

سریع و آسان

با تبلیغات آنلاین‌، می‌توانید همزمان با تبلیغات، شروع به دریافت مشتریان بالقوه کنید. این به شما امکان می دهد تا به سرعت و به طور مؤثر به اهداف کمپین خود برسید. روشهای آفلاین معمولاً شامل فرایندهای تولید طولانی و خسته کننده تبلیغات می شوند

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط