حیوانات عجیب واقعی

حیوانات عجیب واقعی

حیوانات عجیب واقعی

حیوانات عجیب واقعی

حقیقتاً جهان حیوانات پر از گوناگونی از حیوانات عجیب و شگفت‌انگیزه. اینجا چند مثال از حیواناتی که به دلایل مختلف بسیار عجیب و جالب هستند:

 1. پری‌سیت‌فیش (Axolotl): این نوع از ماهیان استخوان‌دار، در شکل زمانی لاروی خود گیر می‌افتد و هرگز به شکل کامل ماهی تبدیل نمی‌شود، بلکه در شکل لاروی خود برای همیشه باقی می‌ماند.
 2. نوارخورشیدی (Narwhal): این حیوانات دریایی یک قرن به شکل شاخ دارند که در واقع یک دندان بلند و مارپیچی هست که از فوقانی سرشان برخاسته.
 3. کاسواری (Cassowary): این پرنده عظیم از استرالیا و نیوگینه‌ی که شاهزاده جنگل‌ها نامیده می‌شه، با داشتن پاهایی شبیه به چکش و اندازه بزرگش واقعاً توجه‌کننده‌ست.
 4. مورچه خوار خرمایی (Anteater): با بدن بلند و باریکش و دمی بلند و سرش شبیه به خرمای استخوان‌دار، این حیوان گیاه‌خوار از طریق زبان بلندش مورچه و مورچه‌ای‌ها را در بر می‌گیرد.
 5. حیوانات گرانجاوا (Grandidier’s Baobab): این گونه از درخت باباب یکی از بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین درختان روی زمین است که در مدغشقر رشد می‌کند و شکل آن بسیار عجیب و منحصربه‌فرد است.
 6. توکوسکی (Tufted Deer): این گونه از گوسفندان دارای دندان‌های عجیب و شاخه مانندی بر سرشان هستند که ظاهری بسیار جذاب و عجیب به آنها می‌دهد.

جهت ثبت آگهی در اپلیکیشن حیوانات نوحیران اینجا کلیک کنید 

پری‌سیت‌فیش (Axolotl):

پری‌سیت‌فیش یک نوع از ماهیان استخوان‌دار به شکل لاروی هست که معروف به قابلیت باززایی و قابلیت باقیماندن در شکل لاروی خودش برای همیشه است. این حیوان عجیب و جالب در واقع یک جنس نجات یافته از ماهیان اسکله‌ای‌ای است که به شکل لاروی خودشان گیر می‌افتند و هرگز به شکل کامل ماهی تبدیل نمی‌شوند.

ویژگی‌های بارز پری‌سیت‌فیش شامل موارد زیر هستند:

 1. قابلیت باززایی: این حیوان دارای قابلیت باززایی شگفت‌انگیزی هست که به معنای بازتولید اندام‌های از دست رفته‌شان می‌باشد. اگر بخشی از بدنشان آسیب ببیند، می‌توانند این بخش را مجدداً بازآفرینی کنند.
 2. دم بزرگ: دارای دم بزرگی هستند که به عنوان ابزار شنا و استقرار استفاده می‌شود و همچنین برای تعادل در آب استفاده می‌کنند.
 3. قلبیت غیرعادی: قلب آنها به شکل Y شکل گرفته و دارای دو کویل مجزا است که این ویژگی در میان ماهیان عجیب است.
 4. استفاده در تحقیقات علمی: به دلیل توانایی باززایی و قابلیت استفاده در تحقیقات زیست‌شناسی و پزشکی، پری‌سیت‌فیش‌ها به عنوان موضوعات تحقیقاتی بسیار جذاب و ارزشمند برای دانشمندان محسوب می‌شوند.

اصولاً پری‌سیت‌فیش‌ها در آب شیرین زندگی می‌کنند و علاوه بر وجود در طبیعت، به عنوان حیوانات خانگی هم نگه‌داری می‌شوند.

حیوانات عجیب واقعی

نوارخورشیدی (Narwhal):

نوارخورشیدی، یک حیوان دریایی جذاب و خارق‌العاده است که برای شاخ دندان بلندش معروف است. این حیوانات به ندرت دیده می‌شوند و از خانواده دلفین‌های نازک می‌آیند. ویژگی برجسته آنها شاخ دندان بلند و منحصربه‌فرد است که به عنوان توتونار (tusk) شناخته می‌شود.

چند ویژگی از نوارخورشیدی:

 1. توتونار (Tusk): ویژگی معروفترین و متمایزکننده‌ترین آنها، توتونار یا دندان بلند و مارپیچی است که از فوقانی سرشان برخاسته و در برخی از موارد به طول ۳ متر می‌رسد. این دندان از دندان‌های صورتی نوارخورشیدی‌های مادر به شکل خمیده بالا می‌رود.
 2. اندازه متفاوت بین جنسیت‌ها: نرها معمولاً دارای توتونار بلندتری هستند که به طول بیشتری می‌رسد. این توتونار‌ها به عنوان ابزار برای مبارزه و نمایش قدرت به کار می‌رود.
 3. پوست رنگارنگ: نوارخورشیدی‌ها دارای پوستی با رنگارنگی زیبا هستند که اغلب رنگهای مختلفی از سفید تا سیاه و نارنجی را شامل می‌شوند.
 4. زیستگاه: این حیوانات در آب‌های سرد قطب شمال زندگی می‌کنند و بیشتر در دریای آرکتیک مشاهده می‌شوند.
 5. تغذیه و شکار: نوارخورشیدی‌ها بیشتر از ماهی‌های کوچک و سریع مانند سگ روباهی معمولی غذا می‌خورند. توتونار نیز به آنها در شکار و گرفتن غذا کمک می‌کند.

در مجموع، نوارخورشیدی با ویژگی منحصربه‌فرد توتونارش و زیبایی طبیعتی‌شان، از جانب علاقه‌مندان به حیوانات و جانورشناسان بسیار جذاب و مورد توجه است.

کاسواری (Cassowary):

کاسواری یکی از پرندگان عجیب و معروف است که در مناطق جنگلی استرالیا و نیوگینه زندگی می‌کند. این پرنده به دلیل ظاهری خاص و باریک شبیه به استریچ با پاهایی شبیه به چکش و دمی بلند معروف شده است. چند ویژگی از کاسواری:

 1. ظاهر و بدن: این پرنده بسیار بزرگ است و می‌تواند به ارتفاع ۱.۵ متر وزن بیش از ۶۰ کیلوگرم داشته باشد. دارای بدنی با رنگ‌های تیره مانند مشکی یا قهوه‌ای با الگوی زرد و قرمز روی گردنشان است.
 2. پاهای چکش‌مانند: یکی از ویژگی‌های برجسته کاسواری، پاهای بسیار قدرتمند و با پوششی از پوسته محافظ مانند چکش است که برای مقابله و دفاع از خود استفاده می‌شود.
 3. سرعت و قدرت: کاسواری‌ها پرنده‌های سریعی هستند و می‌توانند با سرعت‌های زیادی حرکت کنند. این حیوانات می‌توانند در صورت نیاز به شدت حمله کنند.
 4. تغذیه: اغلب از مواد غذایی گیاهی و میوه‌ها تا جانوران کوچکی مانند حشرات و موش‌های کوچک تا نسبتاً بزرگ تغذیه می‌کنند.
 5. وضعیت تهدید: با توجه به نابودی محیط زیست و کاهش زیستگاه‌های آن‌ها، کاسواری‌ها به عنوان یک گونه تهدید شده محسوب می‌شوند و نگرانی‌هایی برای حفظ آنها وجود دارد.

کاسواری به دلیل ظاهری خاص و کشش برای علاقه‌مندان به جانوران، همواره یکی از موضوعات جذاب و مورد توجه جانورشناسان و علاقه‌مندان به حیوانات بوده است.

مورچه خوار خرمایی (Anteater):

مورچه خوار خرمایی یک حیوان عجیب و جالب از خانواده حیوانات پستاندار است که برای دامنه بسیار بلند زبانش و تغذیه از مورچه‌ها شناخته می‌شود. این حیوانات در ظاهر خود به شدت تطابق کرده‌اند تا برای شکار مورچه‌ها بهترین شکل را داشته باشند. چند ویژگی از مورچه خوار خرمایی:

 1. زبان بلند: ویژگی بارز این حیوان زبان بسیار بلندش است که به طور فوق‌العاده از طول می‌کشد. این زبان بلند به کمک بویایی حساسش، امکان شکار مورچه‌ها را برایشان فراهم می‌کند.
 2. تغذیه از مورچه‌ها: عمده تغذیه مورچه خوار خرمایی از مورچه‌هاست، اما غذایی متنوع شامل کرم‌ها، شپشک‌ها و حشرات دیگر نیز مصرف می‌کنند.
 3. پوست خشک و خرم: پوست این حیوانات به طور خاص خشک و خرم است که از جذب مواد غذایی موجود در خاک جلوگیری می‌کند.
 4. سازگاری با محیط: مورچه خوار خرمایی‌ها عمدتاً در مناطق گرمسیری و بیابانی زندگی می‌کنند و اغلب در جنوب و مرکز آمریکای جنوبی پیدا می‌شوند.
 5. ساختمان بدنی و زیستگاه: بدن آنها فاقد دندان است و به شکل ساختاری قوی و پر محافظت است. آنها در جنگل‌ها، بیابان‌ها و مکان‌هایی با خاک خشک زندگی می‌کنند.

این حیوانات به علت ظاهر خاص و رفتار فوق‌العاده‌شان، همیشه جذابیت زیادی برای علاقه‌مندان به جانوران داشته‌اند و مورد مطالعات زیست‌شناسی جالبی بوده‌اند.

حیوانات گرانجاوا (Grandidier’s Baobab):

باباب گراندیر (Grandidier’s Baobab)، یکی از درختان خاص و منحصربه‌فرد است که در مدغشقر، کشوری در آفریقا رشد می‌کند. این نوع از باباب‌ها به نام عالمی فرانسوی، آلفرد گراندیر که نخستین بار آن را به شکل علمی مطالعه کرد، نامگذاری شده است. چند ویژگی از باباب گراندیر:

 1. شکل منحصربه‌فرد: درختان باباب گراندیر به شکلی بسیار منحصربه‌فرد و خارق‌العاده شناخته می‌شوند. ساقه آنها عمدتاً کروی یا استوانه‌ای است و به شکل یک ستون بزرگ و قوی به نظر می‌رسد.
 2. رشد طولانی مدت: این درختان گروهی از گونه‌های بسیار باستانی هستند و ممکن است به سن قرن‌ها برسند. رشد آنها بسیار کند است و از لحاظ زمانی، رشد این درختان به صدها سال نیاز دارد.
 3. گردو‌های بزرگ: بعضی از گونه‌های باباب گراندیر می‌توانند گردهای بسیار بزرگی داشته باشند که در داخل آنها آب نیز ذخیره می‌شود و در شرایط خشکی به آنها کمک می‌کند.
 4. زندگی در مناطق خشک: این درختان عمدتاً در مناطق خشک و بیابانی مدغشقر رشد می‌کنند و به دلیل توانایی‌شان در ذخیره آب، در شرایط خشکی نیز بقای خوبی دارند.
 5. افتخارات فرهنگی: به عنوان نمادی از ثبات، استقامت و زمانی‌گذرانی طولانی مدت، درختان باباب در فرهنگ مدغشقر ارزش بسیاری دارند و در قالب نقوش و نمادهای مختلف هنری و فرهنگی مورد استفاده قرار می‌گیرند.
دیگران این را پسندیدند شما هم نگاهی بیندازید  قطعات دستگاه جوجه کشی

این درختان به دلیل شکل ظاهری و زیبایی آنها، همیشه مورد توجه گردشگران و محققان طبیعت بوده‌اند و جزء علایق زیست‌شناسان و علاقه‌مندان به گیاهان است.

توکوسکی (Tufted Deer):

توکوسکی یک گونه از گوسفندان دارای ویژگی‌های خاص و جالبی است که در جنوب چین و شمال شرق هند زندگی می‌کند. ویژگی برجسته این گونه، داشتن دندان‌های خود بسیار شبیه به شاخه‌هایی است که از سر آنها بلند می‌شوند. چند ویژگی از توکوسکی:

 1. دندان‌های شاخه‌مانند: یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد این گونه، دندان‌های شاخه‌مانند است که از سرشان بلند می‌شوند و ظاهری بسیار خاص به آنها می‌بخشد.
 2. اندازه و ظاهر عمومی: توکوسکی از نظر اندازه، نسبتاً کوچک است و دارای رنگ بندی‌های مختلفی مانند قهوه‌ای تا مشکی و سفید است.
 3. ساختمان بدنی: این گونه دارای بدنی متناسب و پوششی از موهای نرم است که برای تناسب با محیط زیست و محافظت از خود در مقابل آب و هوای سرد استفاده می‌شود.
 4. سازگاری با محیط زیست: توکوسکی‌ها عمدتاً در جنگل‌ها و مناطق گیاهی با کوهستان و در محیط‌های مرتفع زندگی می‌کنند.
 5. تغذیه: این گونه از گوسفندان عمدتاً از گیاهان، گل‌ها و نیز گونه‌هایی از مواد گیاهی دیگر تغذیه می‌کنند.

این گونه به دلیل داشتن دندان‌های خاص و منحصربه‌فردش، همیشه به عنوان یکی از موضوعات جالب و شگفت‌انگیز در میان علاقه‌مندان به جانوران دیده می‌شود.

این تنها چند مثال از حیوانات عجیب و شگفت‌انگیزه که در جهان وجود دارند. جالبه که چگونه طبیعت توانسته است این گونه‌های متنوع و منحصربه‌فرد را ایجاد کند.

با بیش از ۸ میلیون گونه موجودات زنده بر روی کره زمین جای تعجب نیست که هیچ کس همه این حیوانات عجیب را نشناسد یا ندیده باشد. اگر می خواستید ۸ میلیون عکس از همه حیوانات عجیب بر روی زمین مشاهده کنید و برای هر عکس ۳۰ ثانیه وقت بگذارید و این کار را بدون توقف و بدون هیچ وقفه ای برای غذا خوردن یا خوابیدن انجام دهید، تقریباً هشت سال طول می کشد تا فقط عکس آنها را مشاهده کنید. با توجه به اینکه دانشمندان تقریباً هر روز گونه های جدید جانوری کمیاب را کشف می کنند این عمل، کاملاً غیر واقعی به نظر می رسد، نه؟
به همین دلیل ما عجیب ترین مجموعه ای از حیوانات منحصر به فرد زمینی و دریایی، پستانداران و خزندگان را انتخاب کرده و مختصری از ویژگی آنها را همراه با تصویرشان برای شما تهیه و آماده کرده ایم. بعد از دیدن این حیوانات عجیب احتمالاً متعجب خواهید شد که آیا واقعاً این موجودات در سیاره ما زندگی می کنند!

در سال ۲۰۰۹ در ونزوئلا کشف شده است. این گونه جدید پروانه دارای خزی پوکه دار است که سر، قفسه سینه، شکم و حتی بال های او را پوشانده است.

این موجود همچنین به عنوان اژدهای آبی شناخته می شود و گونه ای از خزنده آبی دریا است. شما می توانید او را در آبهای گرم اقیانوس ها پیدا کنید زیرا به دلیل داشتن یک کیسه پر از گاز در معده خود، روی سطح آب شناور است.

میکرو استومای ماکروپینا نوعی ماهی است که در عمق حدود ۶۰۰ تا ۸۰۰ متر زندگی می کند و تقریباً در آب بی حرکت است. این حیوانات عجیب گنبدی شفاف و پر از مایع روی سرشان دارند که از طریق آن می توان لنزهای چشم های آنها را مشاهده کرد.

دلفین اراوادی یک دلفین اقیانوسی است که در خلیج بنگال و آسیای جنوب شرقی یافت می شود. قابل توجه ترین ویژگی آن یک سرِ گرد و بدون منقار مشخص است.

این تنرس کوچک جزو حیوانات عجیب و غریبی است که تنها در ماداگاسکار و آفریقا یافت می شود و تنها پستانداری است که برای تولید صدا از صدای گوشخراشی همانند مارها و حشرات استفاده می کند.

این ماهی که در جزایر گالاپاگوس یافت می شود در واقع یک شناگر بسیار بدی است که از باله های شاخه ای خود برای پیاده روی در کف اقیانوس استفاده می کند.

این طوطی ماهی آبی رنگ را می توان در آب های کم عمق مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری اقیانوس اطلس غربی و دریای کارائیب مشاهده کرد. آنها ۸۰ درصد از وقت خود را صرف جستجوی غذا می کنند و ارگانیسم های کوچکی را که در ماسه و جلبک های موجود در سنگ ها مشاهده می شوند می خورند.

قورباغه شیشه ای که در آمریکای جنوبی یافت می شود از خانواده دوزیستان است که برخی از گونه های آنها دارای یک ویژگی برجسته مثل شکم شفاف هستند. از آنجا که اندام و احشای داخلی آنها از طریق پوست قابل مشاهده است نام رایجی که به آنها داده می شود قورباغه های شیشه ای می باشد.

علی رغم اینکه شبیه مورچه به نظر می رسد و به آن نام نیز خوانده می شود اما در واقع نوعی زنبور بی بال است. این حشره به عنوان قاتل گاو نیز شناخته می شود. ماده ها خز ضخیم تری دارند اما فاقد بال می باشند. عمر مورچه پاندای خزدار حدود ۲ سال می باشد.

این گوزن ها در چین مرکزی یافت شده و گونه کوچکی از گوزن است که نرهای آن یک منگونه برجسته ای از موهای سیاه بر روی پیشانی دارند. این حیوانات عجیب ترسو، عمدتاً به صورت انفرادی و بعضی اوقات به صورت جفت زندگی می کنند.

خفاش سفید هندوران دارای خز سفید مشخصی است که نوک موهای آن به رنگ خاکستری می باشد. این حیوان عجیب همچنین یک بینی به شکل برگ دارد.

خرچنگ عنکبوتی ژاپنی در آبهای نزدیک ژاپن زندگی می کند و بلندترین پا را در میان بندپایان دارد که گاهی اوقات اندازه آن تا ۵٫۵ متر نیز می رسد. علی رغم اینکه وحشتناک به نظر می رسد ولی صورت بندی مهربانی دارد.

در امتداد سواحل جنوبی و غربی استرالیا یافت می شود. اژدهای دریایی برگدار نوعی ماهی دریایی با برآمدگی های دراز برگ مانند در کل بدنش است که برای استتار از آنها استفاده می کند.

دیک دیک ها که در تپه های کوه های شرقی و جنوبی جزایر بوشلند آفریقا یافت می شوند نام هر یک از ۴ گونه بزکوهی کوچک مادوکا است. این حیوانات عجیب گیاهخوارانی هستند که می توانند دمای هوا را تا ۴۰ درجه سانتیگراد (۱۰۴ درجه فارنهایت) تحمل کنند.

دیگران این را پسندیدند شما هم نگاهی بیندازید  گاو چیست

ماتا ماتا که در آمریکای جنوبی وجود دارد یک لاک پشت آب شیرین است که دارای یک سر بزرگ، مثلثی شکل و مسطح می باشد که بسیاری از غده ها و فلپ های پوستی روی آن وجود داشته و یک شاخ روی پوزه بلند و لوله ای مانند خود دارد.

اسکوپلان ها یا خوک های دریایی در واقع خیارهای دریایی هستند که در قسمت های عمیق اقیانوس ها مخصوصاً در اقیانوس اطلس، اقیانوس آرام و اقیانوس هند در عمق بیش از ۱۰۰۰ متری زندگی می کنند. آنها منبع تغذیه بوده و با استخراج ذرات آلی از گِل های عمیق دریایی، مواد غذایی به دست می آورند.

پرنده باشکوه بهشتی

پرنده باشکوه بهشتی، پرنده ای کوچک است که تعداد جمعیت ماده آن کم بوده و از این رو رقابت بین نرها برای جفت گیری بسیار شدید است. به همین دلیل آنها یکی از عجیب ترین و استادانه ترین نمایش های پر و بال را در دنیای پرندگان به نمایش می گذارند.

گکوی دم برگی شیطانی گونه ای از گکو است که در جزیره ماداگاسکار یافت می شود. دم این حیوانات عجیب، صاف بوده و مانند یک برگ خشکیده به نظر می رسد و این موضوع به استتار حیوان کمک می کند و به راحتی می تواند در محیط پنهان شود.

 آرمادیلوی صورتی افسانه ای

آرمادیلوی صورتی افسانه ای کوچکترین گونه آرمادیلو است که در آرژانتین مرکزی می توان آنها را مشاهده کرد. آنها دارای چشم های کوچک، خز سفید مایل به زرد ابریشمی و یک پوسته یا زره پشتی انعطاف پذیر هستند که تنها توسط یک غشای پشتی نازک به بدن آن متصل شده است.

این حیوان پستاندار، بومی جمهوری دموکراتیک کنگو در آفریقای مرکزی است. علی رغم اینکه بدن راه راه همانند گورخر دارد ولی در واقع بیشتر با زرافه ها ارتباط دارد. رنگ پوست این حیوانات عجیب ، شکلاتی تا قهوه ای مایل به قرمز بوده و نوارهای و حلقه های افقی سفید روی ساق پاها داشته و مچ پا های او نیز سفید می باشد.

گرگ یال دار بزرگترین سگ سانی است که در آمریکای جنوبی یافت می شود و شباهت زیادی به روباه ها دارد اما روباه نیست. گرگ یال دار در روابط همزیست وار با سایر گونه ها شرکت می کند و کنار انسان بسیار خجالتی است.

پاکو دارای دندانهای مربع و مستقیم است که به طرز نامعلومی شبیه دندان های انسان است. جالب است بدانید که پاکو عمدتاً از مواد گیاهی تغذیه می کند.

 موش‌دوپا

پاهای این موش‌ها شبیه کانگورو بوده و می توانند بیشتر از طول بدنشان بجهند و به این علت در بیابان های خشک و محل زندگی شان می توانند به سرعت حرکت کنند. بهتر است بدانید هیچ ارتباطی بین کانگورو و این موش‌ها وجود ندارد. کانگوروها جزو جانوران کیسه دار و موش جزو جانوران جونده می باشد. بارزترین ویژگی این حیوانات عجیب گوش هایشان است که تقریباً سه برابر سرشان بوده و باعث می شود حس شنوایی بسیار خوبی داشته باشند.

 قلم دریایی

قلم دریایی یک حیوان استعماری است که با چند پولیپ ریشه خود را در بسترهای شنی یا گل آلود محکم می کند. آنها عمدتاً پلانکتون ها را می خورند. با لمس برخی از قلم های دریایی آنها نور سبز روشن از خود ساطع می کند.

آکسولوتل که به عنوان سمندر مکزیکی نیز شناخته می شود، نوعی سمندر در معرض خطر انقراض است. آنها به دلیل خصوصیات احیا کننده ای که دارند به طور گسترده ای برای تحقیقات مورد استفاده قرار می گیرند.

شوبیل یا منقار کفشی

یک پرنده بزرگ شبیه لک لک است که به علت داشتن منقار بزرگ کفش مانندش این نام را به او داده اند. این پرنده در مناطق گرمسیری شرقی آفریقا در باتلاق های بزرگ زندگی می کند و به حرکات کُند و تمایل به ساکن و بی حرکت ماندن طولانی مدت معروف است و از این رو او را پرنده مجسمه نیز می نامند.

کوسه اجنه

این حیوانات عجیب و نادر بعضی اوقات فسیل زنده نیز خوانده می شوند و تنها نماینده موجود خانواده میتسوکارینیدا می باشند که حدود ۱۲۵ میلیون سال قدمت دارد. کوسه های گوبلین یا همان کوسه های اجنه در اعماق بیشتر از ۱۰۰ متر ساکن هستند و با توجه به عمقی که در آن زندگی می کنند هیچ خطری برای انسان ایجاد نمی کنند.

 شب پره (پروانه بید) زرین پر

از آنجایی که این شب پره از گل ها تغذیه می کند و صدایی شبیه به صدای وزوز دارد بسیار شبیه به یک مرغ مگس خوار است. جالب اینجاست که او به طور شگفت آوری در یادگیری رنگ ها مهارت دارد.

 دوگانگ ها

دارای بدن دوکی شکل بوده و همچنین باله های جلویی شبیه راکت پینگ پنگ دارند اما فاقد بالچه پشتی می باشند. این نوع پستانداران دریایی با دم قلاب دار و دلفین مانندشان از گاوهای دریایی به راحتی تشخیص داده می شوند، اما جمجمه و دندان های منحصر به فردی نیز دارد. این حیوانات عجیب بیشتر به خاطر گوشت و روغن شان شکار می شوند و به دلیل تلفات در ماهیگیری، تخریب زیست گاه و شکار بی رویه در معرض انقراض قرار دارند.

مرغ ابریشمی

به علت پرهای زینتی کرکی مانندش که مثل ابریشم است به این نام خوانده می شود و از نژادهای مرغی است که به دلیل خصوصیات غیرمعمول مانند پوست سیاه و استخوانی، نرمه های آبی رنگ گوش و داشتن ۵ پنج انگشت روی هر پا معروف است. بهتر است بدانید که اکثر مرغ ها فقط ۴ انگشت دارند.

 برهنه موش صحرایی

برهنه موش صحرایی که به توله سگ شن و ماسه ای نیز معروف است یک جونده آروغ زن است که در بخش هایی از آفریقای شرقی یافت می شود. به لطف مجموعه ای از ویژگیهای جسمی غیرمعمول در یک محیط زیرزمینی سخت رشد کرده و فاقد حساسیت به درد در پوست خود است و میزان سوخت و ساز و تنفس بسیار پایینی دارد.

قورباغه بنفش هندی

این گونه قورباغه که در هندوستان یافت می شود دارای بدن پف کرده و یک خروپف غیر منتظره است. این قورباغه بیشتر زندگی خود را در زیر زمین گذرانده و فقط در طول بارندگی برای جفت گیری به سطح زمین می آید.

 شیطان خاردار

شیطان خاردار که به اژدهای خاردار نیز معروف است نوعی مارمولک است که در استرالیا یافت می شود. علاوه بر میخ های تیزی که پوست آن را پوشانده است شیطان خاردار سری جعلی یا فریب دهنده دارد که هنگام تهدید آن را ارائه می دهد.

 قورباغه زگیلی

قورباغه زگیل که به قورباغه دلقک نیز معروف است بدنی کاملاً توسعه پذیر داشته و پوست نرم آن از برآمدگی های زگیل مانند پوشیده شده است. دهان بزرگ این حیوانات عجیب به آنها اجازه می دهد تا طعمه ای به بزرگی بدنشان طعمه ببلعند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط