کره نوحیران

فرق کره گیاهی و حیوانی

فرق کره گیاهی و حیوانی

 

فرق کره گیاهی و حیوانیکره در نوحیران" width="300" height="168" />

“جهت ثبت آگهی رایگان حیوانات در اپلیکیشن نوحیران اینجا کلیک کنید.”

فرق بین کره گیاهی و حیوانی به دو دسته بزرگ از ساختارهای زنده‌ی زمین و اعضای آن‌ها اشاره دارد:

 1. کره گیاهی (Vegetal Kingdom):
  • تشکیل‌دهنده: این گروه شامل تمام گیاهان، درختان، جلبک‌ها، کلبه‌ایان و محصولات گیاهی دیگر است.
  • ویژگی‌ها: اعضای این گروه بخشی از ایکولوژی و تعاملات اکوسیستمی هستند. آن‌ها قادر به تولید غذا از طریق فتوسنتز (با استفاده از نور خورشید) هستند و از بخش بزرگی از آب و مواد معدنی در خاک استفاده می‌کنند.
 2. کره حیوانی (Animal Kingdom):
  • تشکیل‌دهنده: این گروه شامل همه جانداران حیاتی است: از اسفند پرندگان، پستانداران و پستانداران دریایی گرفته تا حشرات، ماهیان و آبزیان.
  • ویژگی‌ها: اعضای این گروه به عنوان موجودات تجزیه‌شونده شناخته می‌شوند که به منابع دیگری نسبت به غذا، اکسیژن و مواد مورد نیازشان وابسته هستند.

به طور کلی، کره گیاهی از گیاهان و موجوداتی که قادر به تولید غذا از نور خورشید هستند تشکیل شده است. اما کره حیوانی از جانورانی تشکیل شده است که به دیگر موجودات برای مواد غذایی، انرژی و سایر نیازهای زندگی خود وابسته هستند.

کره گیاهی:

کره گیاهی یا پلانتا، گروهی از موجودات زنده است که شامل گیاهان، درختان، جلبک‌ها، کلبه‌ایان و محصولات گیاهی دیگر می‌شود. این گروه از موجودات مهمی در تشکیل و ادامهٔ زنجیره غذایی و اکوسیستم‌ها هستند.

ویژگی‌های کلیدی کره گیاهی شامل موارد زیر است:

 1. فتوسنتز: گیاهان و دیگر موجودات کره گیاهی قادر به انجام فتوسنتز هستند. این به معنای توانایی آن‌ها برای تولید غذای خودشان با استفاده از نور خورشید، آب و گاز کربن است.
 2. مصرف کننده‌های اولیه: این گروه از موجودات به عنوان مصرف‌کنندگان اولیه در زنجیره غذایی عمل می‌کنند. آن‌ها مواد معدنی و مواد غذایی را از خاک و آب جذب کرده و به دیگر موجودات به عنوان منابع غذایی خدمت می‌کنند.
 3. تولید اکسیژن: گیاهان در فرایند فتوسنتز اکسیژن را به هوا ارسال می‌کنند که یکی از موارد حیاتی برای جانداران دیگر است.

گیاهان نقش بسیار مهمی در حفظ تعادل و پایداری محیط زیست ایفا می‌کنند و به عنوان یکی از ارکان اصلی اکوسیستم‌های زمین شناخته می‌شوند.

کره حیوانی:

کره حیوانی یا انیمالیا (Animalia) یکی از پنج شاخه‌ی اصلی سلولیات یا دام‌ها است که شامل تمامی جانداران مولکولی (متعلق به سلولیات یا Eukaryota) می‌شود. این گروه از موجودات زنده از نظر تکاملی و بیولوژیکی بسیار متنوع است و شامل انواع مختلفی از جانوران از جمله حشرات، ماهی‌ها، پرندگان، پستانداران، زنگیان، راکون‌ها، عنکبوت‌ها، ماهی‌ها و حیوانات دریایی است.

ویژگی‌های اساسی کره حیوانی عبارتند از:

 1. تغذیه از دیگر موجودات: جانداران از منابع دیگری برای تامین انرژی و مواد غذایی خود استفاده می‌کنند. این می‌تواند شامل گیاهان، دیگر حیوانات، یا حتی جانوران کوچک‌تر یا میکروب‌ها باشد.
 2. سلول‌هایی با هسته: حیوانات دارای سلول‌هایی با هسته (سلول‌های یوکاریوتیک) هستند که دارای سازمان و ارگان‌های داخلی متنوعی می‌باشند.
 3. تنوع زیستی بسیار بالا: این گروه شامل تعداد زیادی از جانداران مختلف است که در اشکال، اندازه‌ها، رفتارها و منابع تغذیه متنوعی وجود دارد.

کره حیوانی یکی از گروه‌های مهم در زنجیره غذایی است و نقش بسیار مهمی در حفظ تعادل اکوسیستم‌ها و برقراری تعادل زیستی دارد.

انواع کره:تفاوت کره زرد و سفید:

کره در اصل نوعی چربی است که از خامهٔ شیر یا دوغ گرفته می‌شود. کره، نوعی چربی ناگداخته (گرم نشده) است. کره‌ای که از خامه تهیه می‌شود، معمولاً به رنگ زرد متمایل است، در حالی که کره‌ای که از دوغ تهیه می‌شود، به رنگ سفید است.

کره‌ی دوغ، در اکثر نقاط جهان شناخته شده نیست. به عبارت دیگر، کره‌ی دوغ در بسیاری از مناطر به شدت شناخته نمی‌شود. در اینجا نقش رنگ شیر و نوع حیوانی که شیر می‌دهد تأثیر دارد. به عنوان مثال، کره‌ی دوغی که از شیر گاو تهیه شده باشد، سفید‌تر است، در حالی که کره‌ی دوغی که از شیر حیواناتی تهیه شده باشد که شیر آنها پرچرب‌تری دارد (مانند شیر گاومیش، گوسفند و بز) دارای رنگی متمایل به زرد روشن است.

کره‌ای که به صورت صنعتی تهیه می‌شود و در اکثر فروشگاه‌ها به صورت بسته‌بندی به فروش می‌رسد، کره‌ی خامه است و از به هم‌زدن مداوم خامه به دست می‌آید. در اثر هم زدن مداوم، لایه‌ای که روی ذرات چربی معلق در خامه وجود دارد، بریده شده و مولکول‌های چربی موجود در خامه به صورت ذرات کوچک کره به هم می‌چسبند. به همین ترتیب، کره‌ی دوغ، از به هم زدن شدید دوغ سرد به دست می‌آید و به همین دلیل نوعی بوی تخمیر مشابه به بوی ماست، طعمی مشابه به طعم ماست چکیده در کره‌ی دوغ قابل تشخیص است.

کره از منابع مهم انرژی و ویتامین A است و معمولاً در وعده‌ی صبحانه مصرف می‌شود. همچنین، در زیست‌شناسی به عنوان یکی از گروه‌های لیپیدها دسته‌بندی می‌شود. لیپیدها همان چربی‌هایی هستند که آزاد شدن انرژی آنها در بدن بیشتر از سایر مواد انجام می‌شود.

کره گیاهی و حیوانی:

به طور کلی کره‌ها در دو دسته‌ی حیوانی و گیاهی قرار می‌گیرند. کره‌های حیوانی به صورت جامد و کره‌های گیاهی با عنوان کلی مارگارین و به صورت مایع وجود دارند. مارگارین های جامد نوع هیدروژنه شده و اشباع هستند که خواص مارگارین واقعی را ندارند. بعضی از مواقع از کره به عنوان روغن استفاده می‌شود که چربی غذا کم تر و غذا را خوش طعمتر می‌کند.

اما عنوان کره و معادل‌های خارجی آن جز در ایران، در هیچ کشوری برای مارگارین و چربی‌های گیاهی استفاده نمی‌شود.

در واقع تفاوت اصلی کره حیوانی با کره گیاهی می‌توان از نام آن ها نیز تشخیص داد و ماده اصلی و مهم‌ترین بخش تشکیل دهنده آن ها دانست. البته این تفاوت به گونه‌ای ساختاریافته است تا مصرف کنندگان حتی با تغییر نامی که هر دو دارند نتوانند به خوبی آن را تشخیص و از هم تمیز دهند.

دیگران این را پسندیدند شما هم نگاهی بیندازید  انواع نژاد سگ

کره حیوانی بر پایه چربی گرفته شده از شیر دامی تهیه و فراوری می‌شود اما کره گیاهی همانطور که از نامش پیداست بر پایه مواد اولیه‌ای است که با فراوری و بهره‌وری از گیاهان خاص تولید می‌شوند و در واقع مهندسان صنایع غذایی در تلاش بوده‌اند با استفاده از فرمول‌های خاص در تولید این نوع کره، خصوصیات آن را کاملا به مانند همتای خود یعنی کره حیوانی شبیه کنند به شکلی که تا حد ممکن نتوان آن ها را از تشخیص داد و فرق آن ها را فهمید.

فرق کره گیاهی و حیوانی

همچنین در تهیه کره گیاهی کارخانه‌ها فراوری‌اهی زیادی را انجام می‌دهند که می‌توان به گونه‌ای به این شکل برداشت کرد که کره گیاهی ریشه‌ای صنایع غذایی دارد و کاملا ساخت کارخانه ها است؛ البته بدون در نظر گرفتن ماده اولیه آن که گیاهان آن ها را شامل می‌شوند.

کره گیاهی یا مارگارین؟

در حقیقت، در جهان و کشورهای مختلف، چیزی به نام “کره گیاهی” وجود ندارد و نام اصلی آن “مارگارین” است. در ایران، این محصول اغلب با نام “کره گیاهی” شناخته می‌شود، اما بیشتر مردم این دو محصول را از یکدیگر متمایز می‌کنند.

مارگارین در جهان به عنوان یک محصول شناخته می‌شود که از گیاهان به عنوان عنصر اصلی تهیه می‌شود. با انجام فرآوری‌های مختلف و افزودن مواد شیمیایی-غذایی به آن، ظاهر و طعم مارگارین تا حدی متفاوت از کره حیوانی می‌شود، اما در واقعیت، مارگارین اصلی واحد است.

کره حیوانی مفیدتر است یا کره گیاهی (مارگارین)

مارگارین یا همان کره گیاهی به علت پایه‌ای که از آن تشکیل شده است یعنی گیاهان، می‌توان گفت تقریبا فاقد کلسترول است و در مقایسه با کره حیوانی از مضرات کمتری برخوردار است. اما باید گفت که کره گیاهی کاملا یک محصول کارخانه‌ای است و کیفیت فرمول‌های غذایی که پیش‌تر به آن اشاره شد تاثیر عمده و ویژه‌ای بر روی این ماده غذایی می‌گذارد.

همچنین کارخانه‌ و تجهیزاتی که کره گیاهی در آن ها فراوری می‌شود نیز از اهمیت بالایی برخوردارند به گونه‌ای که می‌توانند درجه کیفی خیلی خوب یا خیلی بدی را به کره گیاهی تولید شده نسبت دهند و بر اساس این موضوع می‌توان گفت مضرات و کیفیت کره حیوانی کاملا بسته به شرایطی است که در آن تولید می‌شود و در نهایت در اختیار مصرف کننده قرار می‌گیرد.

اما از طرفی کره حیوانی نوعی از کره است که مضرات بسیاری را برای به خصوص افرادی که بیماری‌های خاصی دارند شامل می‌شود. در واقع این نوع از کره نباید برای افرادی که تحرک کم و یا سن زیادی را دارند مورد استفاده قرار بگیرد.

کره گیاهی با خصوصیات خاصی که دارد تقریبا در تمامی جهان بخشی را در سبد غذایی خانواده‌ها به خود اختصاص داده است و به دلیل گیاهی بودن و فاقد کلسترول بودن و چربی بالا بیشتر برای افراد مسن و دارای بیماری‌های خاص مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در نتیجه‌گیری کلی در مقایسه بین این دو نوع کره یعنی کره گیاهی و کره حیوانی باید گفت که کره حیوانی هرچند که از کلسترول بالایی تشکیل شده است و کره گیاهی یا همان مارگارین چربی کمتری را شامل می‌شود اما کره حیوانی به دلیل املاح و ویتامین‌های زیاد و سرشاری که دارد به خصوص برای جوانان و ورزشکاران توصیه می‌شود و کره گیاهی خیلی برای این قشر از هر جامعه‌ای توصیه نمی‌شود.

یکی از دلایلی که کره گیاهی خیلی مرود استفاده نباید قرار بگیرد به ویژه برای سنین پایی‌تر و کم سن و سال‌تر در واقع این موضوع است که کره گیاهی همانطور که گفته شد یک محصول کاملا مدرن و همچنین کارخانه‌ای است و فاقد ویتامین‌های موثر و مفید برای بدن.

به همین دلیل پزشکان توصیه می‌کنند که کره حیوانی جایگاه بالاتری باید در نزد خانواده‌ها و سبدهای غذایی داشته باشد و همینطور در مقایسه با کره گیاهی یا مارگارین مقدار بیشتری مصرف بشود از آن ها خانواده‌ها کمتر در زندگی خود مصرف کنند.

دلیل اختراع کره گیاهی یا همان مارگارین در مقابل کره حیوانی:

در بسیاری از کشورهای جهان نیاز به کره بیشتری برای مصرف همگانی مردم نیاز می‌شد و همچنین مواد گران بودن مواد اولیه تولید آن یعنی شیر باعث شد که صنایع روغن کشورهای مختلف و گوناگون به چاره‌ای بیندیشند که بتوانند با هزینه تولید کمتری دست به تولید کره برای مصرف مردم بزنند.

بر همین اساس صنایع روغن کشورها، با ایجاد فرمول‌های مختلف شیمیایی-غذایی بر روی فراوری گیاهان مختلفی نظیر پالم و نارگیل کره‌ای را به عنوان کره گیاهی یا همان مارگارین تولید کردند. در ابتدا فرض بر این بود که با کاهش هزینه‌های تولید می‌توان این کره کارخانه‌ای را به عنوان جایگزینی برای کره حیوانی در سبد غذایی خانواده‌ها در نظر گرفت.

اما با گذشت زمان و مضرات و منافعی که هر کدام برای قشر خاصی از جامعه در سبد‌های غذایی مختلف ایجاد کردند، کره گیاهی و کره حیوانی هر دو بین جامعه به یک اندازه مورد مصرف قرار گرفت، به گونه‌ای که هیچ کدام جایگزین دیگری نشد و هر کدام از این دو نوع کره، در جای خود مورد استفاده قرار گرفت.

جایگاه کره در مقایسه با پنیر در بین مردم:

طبق آخرین آمار غذایی که از هرم غذایی مردم ایران منتشر شده است بسیاری از خانواده‌ها از انواع بیشتری از پنیرها در سبد غذایی خود استفاده می‌کنند و در کل پنیر جایگاه مهم‌تر و ویژه‌تری نسبت به کره در بین سبدهای غذایی مردم داراست.

اما باید در نظر داشت که چرا با این که انواع مختلف کره‌ها طبق نظرسنجی‌های زیاد و متنوع برای مردم خوشمزه‌تر و قابل قبول‌تر از پنیرها هستند چگونه پس انواع پنیرها در سبد غذایی مردم جایگاه مهم‌تر و بالاتری را ایفا می‌کند.

دیگران این را پسندیدند شما هم نگاهی بیندازید  حیوانات مزرعه در تهران روی نوحیران

در حقیقت باید گفت با این که کره‌ها بیشتر برای مردم محبوب هستند اما پنیرها در سبد غذایی مردم مهم‌تر و به گونه‌ای بیشتر مورد نیاز هستند اما باید توجه داشت که این موضوه به دلیل تفاوت قیمیتی است که در بین انواع کره و پنیرها وجود دارد و دقیقا به همین علت است که پنیرها در سبد غذایی مردم ایران بیشتر مشاهده می‌شوند.

فرق کره گیاهی و حیوانی

پنیر پیتزا یکی از پرطرفدارترین پنیرهای جهان است که در بسیاری از فست فودها مورد استفاده قرار میگیرد. پنیر پیتزا که در واقع همان پنیر موزارلا است ممکن است با ترکیب با دیگر پنیرها ساخته شود. شما در کارخانه لبنیات کالین می توانید انواع مختلفی از این پنیر را تهیه نمایید و بهترین پنیر پیتزا مطابق با سلیقه و طعم مد نظر خود را بصورت آنلاین تهیه کرده و خرید نمایید.

همچنین پنیرها مخصوصا پنیرهای صنعتی از انواع بیشتر و متنوع‌تری برخوردارند و بازه قیمت‌های وسیعی را نیز شامل می‌شوند که باید گفت در واقع به خاطر همین دلایل است که انواع مختلف کره‌ها کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند و در مجموع آمار خرید و همچنین نیاز پنیرها خیلی بیشتر از کره‌ها است.

البته از این آمار هم به راحتی می‌توان نتیجه گرفت که کره‌ها برای استفاده مردم خوشایندتر هستند اما به دلایل مشکلات اقتصادی و معیشتی متفاوت و گوناگون قشر کمتری از مردم توانایی تهیه همه روزه کره را برای وعده‌های مختلف غذایی دارند و از همین جهت فروش این نوع مواد غذایی افت قابل توجهی نسبت به انواع متنوع پنیرها داراست.

فرق کره گیاهی و حیوانی

کره محلی بسیار مقوی و سرشار از انرژی است و جزو آن دسته از مواد غذایی است که کاملاً دیر هضم بوده و تا مدت زیادی می تواند فرد را سیر نگه دارد. چربی کره محلی نسبت به سایر لبنیات از قبیل سرشیر و خامه بیشتر می باشد و بهتر است که همراه عسل یا شکر مصرف کنید تا خواص و مزاج آن بهبود پیدا کند و از عوارض آن کاسته شود. این محصول پر خاصیت که بر حسب نوع دام، نژاد دام، محل تولید و علوفه دام می تواند عطر و طعم و رنگ متفاوتی داشته باشد. بطور معمول کره حاوی ۸۲ درصد چربی، ۱۶ درصد آب، ۱۵ درصد مواد جامد غیر چربی مانند: کلسیم، فسفر، پروتئین و ویتامین A می باشد.

مراحل تولید کره:

تولید کره به روش سنتی در مناطق روستایی اغلب با استفاده از مواد اولیه محلی انجام می‌شود. مراحل تولید کره به شکل زیر است:

 1. آماده‌سازی ماست یا دوغ: در ابتدا، ماست یا دوغ خانگی جمع‌آوری می‌شود.
 2. رقیق کردن ماست یا دوغ: ماست یا دوغ با اضافه کردن آب رقیق می‌شود تا کمی معتدل شود.
 3. ریختن در مشک: ماست یا دوغ رقیق شده در مشک‌های مخصوص ریخته می‌شود. این مشک‌ها معمولاً از پوست بز تهیه می‌شوند و دوغ درون آنها قرار می‌گیرد.
 4. تکان دادن مشک: با تکان دادن مشک‌ها، کره از دوغ جدا می‌شود. این مرحله به عنوان پیوسته کردن یا پسته‌کاری شناخته می‌شود و معمولاً توسط زنان روستایی انجام می‌شود.
 5. اضافه کردن یخ: به منظور بهبود جداسازی کره از دوغ و تحقق قوام کره، یخ به دوغ اضافه می‌شود.
 6. جمع‌آوری کره: کره که از دوغ جدا شده است، داخل پارچه‌ای جمع‌آوری می‌شود.
 7. فشار دادن کره: برای جداسازی کامل کره از دوغ و خارج کردن باقی‌مانده دوغ از کره، پارچه‌ای که کره در داخل آن جمع‌آوری شده است تحت فشار قرار می‌گیرد. این کار معمولاً به دستی انجام می‌شود تا کره به صورت کامل از دوغ جدا شود.

در نهایت، کره آماده به مصرف است. این فرآیند تولید کره به شکل سنتی در بسیاری از مناطق روستایی برای تهیه کره محلی به کار می‌رود.

فواید کره محلی:

کره محلی از مزایای بسیاری برخوردار است و می‌تواند به عنوان یک ماده غذایی مفید در سبد غذایی افراد مطرح شود. در زیر، فواید مهم کره محلی ذکر شده‌اند:

 1. تقویت اعصاب: کره محلی از منابعی خوب برای امگا-۳ و امگا-۶ است. این اسیدهای چرب اسانسیل در تقویت سیستم عصبی موثر هستند و می‌توانند به حفظ سلامتی عصب‌ها و افزایش سطح هوشیاری کمک کنند.
 2. تقویت پوست: کره محلی به عنوان یک منبع چربی سالم و طبیعی برای پوست استفاده می‌شود. این چربی‌ها می‌توانند به حفظ رطوبت پوست و جلوگیری از خشکی و پیری زودرس پوست کمک کنند.
 3. تامین رطوبت بدن: مصرف کره محلی می‌تواند به تامین رطوبت کافی بدن کمک کند. این ماده غذایی به عنوان یک منبع چربی سالم می‌تواند به حفظ تر و تازه ماندن پوست و به تنظیم ترشحات طبیعی رطوبت بدن کمک کند. همچنین، ممکن است از بروز مشکلاتی مانند یبوست جلوگیری کند.
 4. تقویت مغز: کره محلی حاوی امگا-۳ و امگا-۶ است، که اسیدهای چرب اسانسیلی هستند که به تقویت مغز و سطح هوشیاری مغز کمک می‌کنند. این مواد می‌توانند به بهبود عملکرد مغز و تقویت حافظه و تمرکز کمک کنند.
 5. کمک به انسداد مجاری: چربی‌های موجود در کره محلی ممکن است به نرم شدن ورم‌ها و باز کردن انسداد مجاری تنفسی و گوارشی کمک کنند. این می‌تواند به تنفس بهتر و جلوگیری از مشکلات مانند سرفه و گلونما کمک کند.
 6. تقویت استخوان‌ها و دندان‌ها: کره محلی حاوی مقدار زیادی کلسیم است که می‌تواند به تقویت استخوان‌ها و دندان‌ها کمک کند. این می‌تواند به جلوگیری از مشکلات مانند کاهش چگالی استخوانی و بروز بیماری‌های مرتبط با استخوان کمک کند.

به همه این مزایا اشاره کرده‌اید، اما باید توجه داشت که مصرف کره محلی باید با اندازه‌گیری معقول و تعادل با سایر مواد غذایی انجام شود. افراز و نفرازهای مرتبط با مصرف چربی باید با دقت مدیریت شوند تا از مزایا بهره برداری شود و به مشکلات مانند افزایش وزن زیاده و مشکلات قلبی-عروقی جلوگیری شود.

مارگارین یک نوع چربی نباتی است که به صورت مایع یا جامد و با استفاده از روغن‌های گیاهی تولید می‌شود. این محصول ممکن است برخی مسائل مرتبط با سلامتی داشته باشد، اما برای برخی افراد ممکن است بهترین گزینه باشد. برخی از مواردی که ممکن است دربارهٔ مضرات مارگارین وجود داشته باشد، عبارتند از:

۱. حاوی چربی‌های ترانس: برخی از مارگارین‌ها ممکن است حاوی چربی‌های ترانس باشند که ارتباط مستقیم با افزایش کلسترول بد (LDL) و کاهش کلسترول خوب (HDL) داشته باشند. این می‌تواند به افزایش خطر بیماری‌های قلبی-عروقی منجر شود.

۲. حاوی روغن‌های هیدروژنه شده: برخی مارگارین‌ها ممکن است شامل روغن‌های هیدروژنه شده باشند که ممکن است مضر باشند و به دلیل حرارت بالا و فرآیند هیدروژناسیون قابلیت تشکیل ترکیبات مضری مانند الدهیدها و کربوکسیلیک اسیدها را داشته باشند.

۳. حاوی مواد افزودنی: برخی مارگارین‌ها ممکن است حاوی مواد افزودنی نظیر رنگدهی، نگهدارنده‌ها یا آنتی‌اکسیدان‌های مصنوعی باشند که ممکن است برای برخی افراد مشکل‌ساز باشند.

اگر مصرف مارگارین برای شما اهمیت دارد، بهتر است نگاهی دقیق‌تر به محتوای آن داشته باشید. انتخاب نسخه‌هایی که حاوی چربی‌های ترانس نباشند و فاقد مواد افزودنی مضر باشند، می‌تواند بهترین گزینه باشد. همچنین مشورت با پزشک یا تغذیه‌شناس می‌تواند در انتخاب بهتری کمک کند.

انتخاب بهترین مارک مارگارین یا کره گیاهی ممکن است به عوامل مختلفی مانند سلیقه شخصی، نیازهای تغذیه‌ای، و عوامل محلی بستگی داشته باشد. اما برخی از مارک‌های معتبر و محبوب مارگارین که به عنوان گزینه‌های خوب مطرح شده‌اند، عبارتند از:

 1. Earth Balance: این مارک به عنوان یک گزینهٔ محبوب و معتبر معرفی شده است که مارگارین با کیفیت و بدون چربی‌های ترانس ارائه می‌دهد.
 2. Country Crock Plant Butter: این مارک همچنین یکی دیگر از گزینه‌های محبوب برای کره گیاهی است که معمولاً فاقد چربی‌های ترانس است.
 3. Miyoko’s Creamery: این مارک به عنوان یک گزینهٔ پرفروش و پرطرفدار شناخته می‌شود که مارگارین با کیفیت و تولید محلی فراهم می‌کند.

همیشه بهتر است برچسب‌ها و محتوای مواد موجود در مارگارین‌ها را بررسی کنید تا اطمینان حاصل کنید که هیچ مواد مضری در آن وجود ندارد. همچنین، مشاوره با تغذیه‌شناس یا پزشک ممکن است در انتخاب بهترین مارک برای نیازهای شما مفید باشد.

سخن آخر:

با رشد روزافزون صنایع غذایی و ایجاد محصولاتی که گاها تشابه هایی هم با یکدیگر دارند نظیر کره گیاهی و کره حیوانی و یا پنیر پیتزا، پنیر چدار و دیگر انواع پنیر،  تعداد زیادی از کسب کارها، هتل، رستوران، تالار و مجموعه ها از انواع مختلفی از آنها استفاده می نمایند.

در واقع با خواندن و مطالعه مقاله‌هایی این چنینی می‌توان اطلاعاتی را جمع آوری کرد که خیلی از تفاوت ها را همانند تفاوت کره گیاهی با همان مارگارین و یا پنیر پیتزا با پنیر چدار را می‌توان درک درستی از آن ها پیدا کرد و همچنین در مواقع لزوم به خرید چنین محصولاتی، محصولی را که واقع به آن نیاز دارید با بینشی باز و صحیح خریداری کنید.

البته باید در نظر داشت که به علت تنوع زیاد این محصولات حتی باز هم امکان اشتباه در خرید چنین اقلامی مثل کره گیاهی و کره حیوانی اتفاق بیفتد که درباره این موضوع می‌توان گفت که چاره‌ای نیست جز اینکه فقط مطالعه داشت و با دقت تصمیم به خرید چنین محصولاتی گرفت.

همچنین باید توجه کرد که استفاده مداوم انواع کره‌ها حتی اگر از آن دسته از قشر جامعه هستید که می‌توانید هر رزوه برای وعده‌های مختلف غذایی از انواع کره‌ها استفاده کنید، باعث می‌شود در دراز مدت سلامتی بدن شما تهدید شود و در مجموع بهتر است که در کنار استفاده از انواع و اقسام کره‌های حیوانی و گیاهی از انواع پنیرها نیز استفاده کنید و از مزایای پنیر در وعده‌های غذایی خود بهره‌مند شوید.

جهت بازدید از فیسبوک نوحیران اینجا کلیک کنید

 

برای ایجاد مزرعه  و را اندازی این کسب و کار میتوانید با شماره 09112230070 تماس و ارتباط برقرار کنید 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط